kolmapäev, 14. detsember 2011

Ajaveebide hindamine

Tänases tunnis vaatasime üle oma ajaveebid, et kas need vastavad hindamismudelile. Kui see tehtud peame me vaatama oma paariliste ajaveebe, et kas need vastavad hindamismudelile. Siis pidime me neid hindama. Mina hindasin paarilise oma ja tema hindas minu oma.
Hindamismudel asub aadressil: http://tpkinformaatika.pbworks.com/w/page/45325224/7%20klass
ja see on 14. õppepäeva all.
Hinnatav ajaveeb: http://liisatamm.blogspot.com/

Viirused

Mis on arvutiviirus? Milliste viirustega oled sina kokku puutunud?
Arvutiviiruseks nimetatakse arvuti programmi,mis pole orienteerunud arvuti kasutajale ja mille tegevus ei lähtu arvuti kasutaja huvidest,see levitab end ise ning kahjustab arvuteid.

Mille järgi saad aru või oletad, et arvuti on viirusega nakatunud?
Arvuti töötab aeglaselt, avaneb arusaamatu sisuga aken, arvutit käivitades ei hakka Windows tööle, vaid tuleb veateade, arvuti hakkab ilma kasutaja korralduseta ise meile saatma.

Millist liiki arvutiviirusi sa tead? Too näiteid.
On olemas failiviirused, algkäivitusviirused, makroviirused, polümorfseted.

Mis on Trooja hobune ehk troojalane?Mille poolest on ta ohtlik?
Trooja hobune satub arvutisse koos pealtnäha vajalike programmidega, see loeb paroole ja saadab need loojale. Ning see saab siis minna sinu kontole ja lugeda kirju vms.

Milliseid arvutit ohustavaid programme on peale viiruste? Kuidas need levivad?
Nuhkvara, need levivad reklaamide teel.

Kuidas vältida viiruste sattumist arvutisse?
Aktiviseerida tulemüür, viirusetõrje tootjate informatsiooni pidev jälgimine, mitte avada kirjadega kaasas olevaid faile, kui pole selle turvalisuses veendunud, mitte tõmmata internetist programme, mitte jätta disketti arvutisse.

Kuidas kontrollida arvutit viiruste olemasolu suhtes? Kuidas toimida, kui viirusetõrjeprogramm avastab kontrollides viiruse?
Tuleb aktiveerida viirusetõrje, tuleks see ära kustutada ning terve kõvaketas arvutil üle kontrollida.

Miks on vaja värskendada viiruste andmebaasi? Kuidas seda teha?
Sest, et uusi viirusi lisandub igapäev ja selleks peab värskendama andmepaasi, et neid üles leida. Osade programmide uuendamiseks on vaja registreeruda, osade eest maksta kuid on ka olemas tasuta programme.

Kui tihti peaks arvutit viirusetõrjeprogrammiga kontrollima? Kui tihti tuleks viirustõrjeprogrammi andmebaasi värskendada?
Arvutit tuleb arvutiviiruse programmi abil kontrollida regulaarselt, soovitavalt üks kord nädalas ja sama tuleks ka teha viirustõrje andmebaasi värskendamisega.

esmaspäev, 5. detsember 2011

Esitluste hindamine

Sel tunnil hindasime üksteise küberkiusamise esitlusi ning pidime hindamismudeli järgi kommenteerima ja hindama üksteist ja üksteise kommentaare kommenteerima ja hindama.

teisipäev, 29. november 2011

Küberkiusamise esitlus






See on minu esitlus küberkiusamise teema kohta.

Küberkiusamine

Selles tunnis rääkisime küberkiusamisest ning kodutööks jäi teha esitlus selle kohta. Sain teada, et küberkiusamine on sama mis tavaline kiusamine ainult, et see toimub läbi interneti. Lõppkokkuvõttes arvan ma, et küberkiusamine on nii kümme korda hullem, kui tavaline kiusamine. Loodan, et ei puutu sellega kunagi enam kokku.

Viktoriin

Selles tunnis tehtud viktoriinist mina kahjuks osa ei võtnud, aga igal juhul selle viktoriini nimi ole Kobras ja need, kes seda viktoriini tegid rääkisid, et see pidi olema üks väga põnev viktoriin ja mul on väga kahju, et sellest osa ei saanud võtta ja loodan, et järgmise viktoriini ajal saan ise ka seda täita.

Majandusnädal

Selles tunnis mängisime majandusmängu. See oli küllaltki huvitav. Mängu põhimõte on see, et sulle on antud valida erinevad ametid, kes sa tahaksid olla ja siis nende kuu sissetulek ja sa pead selle antud rahaga terve neli nädalat hakkama saada. Küll aga siis peale toidu ostmise on vaja maksta maksude, transpordi ja stressimaandamise eest ning tihti saadetakse su teele kiusatusi. Igal juhul oli see suhteliselt lahe mäng ja selle link on siin: http://www.majandusmang.ee

Turvaliselt internetis

Kuidas sa saaksin Internetis ennast turvalisemalt tunda?



Ma ei avalda internetis oma isikuandmeid.Internetis kasutan alati varjunime.Ma ei vasta sõnumile, mis tekitab minus ebamugavust.Ma ei lepi kokku kohtumist inimesega, kellega tutvusin internetis. Ma ei ava e-kirju, faile ega pilte, mille on saatnud võõrad inimesed.

Kuidas käituda suhtlusportaalides?



 Mõtle, enne kui midagi postitad!Kui Sa täidad profiili, siis tee seda lühidalt. Ära avalda oma isiklikke andmeid.Kui soovid enda fotot lisada portaali, siis mõtle enne, milline foto on sobilik. Ära riputa üles pilti, mille pärast sul võib häbi olla.Ära vasta ebameeldivatele või sündsusetutele kommentaaridele.Lisa oma sõbralisti vaid inimesi, keda Sa päriselt tunned.


Milliseid lasteajakirju saab internetis lugeda, milline neist meeldib Sulle kõige enam ja miks?


Spunk
Hea Laps
Semu
Täheke
Delfi Noortekas
Tallinna Keskraamatukogu lasteleht


Minule meeldib Delfi Noortekas, sest seal on väga noortepärased teemad ja see uueneb kogu aeg.


Kuidas pead hoidma oma mobiiltelefoni?



Ära laena oma telefoni teistele. Ära jäta oma telefoni klassis vahetunniks lauale või garderoobis jopetaskusse. Kui võõras inimene küsib, kas Sul on telefon ja kas ta võib seda kasutada, vasta eitavalt. Püüa vältida telefoni väljavõtmist tänaval ja ühistranspordis. Ära kanna mobiiltelefoni kohas, kus võõrad ta kergesti ja Sulle märkamatult kätte saavad. Ära hoia oma telefonis väga isiklikku infot. Ära võõrale oma telefoninumbri avalda.


Mis on küberkiusamine? Kuidas ära tunda küberkiusamist? Mida teha kui sind kiusatakse?



Kuidas ära tunda küberkiusamist?

  • Ähvardavate, õelate e-mailide, tekstisõnumite jne korduv saatmine.
  • Personaalse või isikliku informatsiooni väljameelitamine kelleltki ning selle levitamine.
  • Eksponeerides end kellegi teisena (murdes sisse tema elektroonilisse kirja kasti) ebaõigete e-kirjade, sõnumite saatmine).
  • Interneti keskkondade (koduleht, suhtluskeskkond) loomine kaaslase üle naermiseks, alavääristamiseks või vaenu õhutamiseks.
  • Tavaliselt on kiusajaid, ähvardajaid mitu.

 Mida teha kui sind kiusatakse?

  • Vaheta meiliaadress, sulge konto.
  • Ära näita oma salasõnu ega usalda võõrastele mobiilinumbrit.
  • Räägi juhtunust kellelegi, keda usaldad, kes toetab sind ja oskab aidata! Näiteks vanemale, õpetajale või koolipsühholoogile.
  • Ära muutu ise ohvrist kiusajaks.



neljapäev, 13. oktoober 2011

Kontolltöö analüüs

1.Kuidas valmistusin kontrolltööks:


Mina valmistusin kontrolltööks niimoodi, et kõigepealt lugesin läbi esimesed viis peatükki. Siis kirjutasin vihikusse konspekti.Seejärel lugesin läbi oma konspekti.Tegi seda mitu korda kuni midagi hakkas juba ka meelde jääma.Lõpuks proovisin mõnda mõistet ka peast teada mja mõnda ka teadsin.


2.Kuidas läks kontrolltöö:


Kontrolltöö läks enamjaolt hästi.Mõne küsimuse juures jäin algul hätta.Kuid hiljem mõeldes vist sain ikka õiged vastused.Ma tegelikult ei tea kui õigesti või hästi mul see läks aga loodan, et vähemalt ehk nelja saab kätte.
Kontrolltöö ei olnudki nii raske, kui algul arvasin.

reede, 7. oktoober 2011

Õpetajatepäev

Sel korral oli õpetajate päev, aga tund oli nagu tund ikka, väga töökas.Me õppisime kontrolltööks ja pidime tegema 1. - 5. peatüki testiülessandeid ja tulemused üles kirjutama, kuna kohe kohe tuleb kontrolltöö.

kolmapäev, 28. september 2011

Informaatika mõisted

Tänast tundi alustasime sellega, et kontrollisime, et arvuti ja arvutilaud oleks puhas.Siis rääkis õpetaja meile mis me tunnis peame tegema ning siis saime arvutisse minna.Läksime lehele nagu http://edit.ee sealt tuli võtta lahti ülessanded ja sealt edasi kordamine.Kui see oli lahti tehtud pidime läbi vaatama esimesed viis peatükki ning tähtsamad asjad ja mõisted üles kirjutama.Kodus jäi oma blogi täiendada ja need samad viis peatükki veel kord läbi lugeda.Muidugi täpsemat informatsiooni saate leheküljelt  http://tpkinformaatika.pbworks.com sealt lahti võtta 7.klass ning edasi 4. õppepäev.Varsti on tulemas kontrolltöö.
Peatükkide nimed:


1.Esimene tutvus arvutiga
2.Suhtlemine arvutiga
3.Failid ja kaustad
4.Faili- ja kaustatoimingud
5.Arvutivõrgud ja internet




NB!:Kellel uurimus tegemata, tehke ära...

teisipäev, 27. september 2011

Blog List ja Link List

Selles tunnis õppisin tegema Blog List'i ja Link List'i.Samuti õppisin oma blogi korrastama ja muutma nii et kõik õige ja korrektne oleks.Blog List'i lisasime teiste klassikaaslaste blogi aadresse, et puudumise korral saaks järgi õppida ja Link List'i lisasime vajalikud leheküljed mida informaatikas vaja läheb ja kust saab informatsiooni.See tund oli väga kasulik edaspidiseks blogi kasutamiseks.

esmaspäev, 12. september 2011

Blogi tegemine

Täna informaatika tunnis õppisime blogi tegemist ja õpetaja seletas meile kuidas seda luua. Samuti rääkis õpetaja kuidas kirjavahemärgi ees ei tohi olla tühikut kuna siis võib juhtuda, et kui kirjutad mingi lause ja paned tühiku ja siis punktiga võib juhtuda see, et punkt läheb järgmisele reale ja kaob lause lõpust ära.Saime ka ühe interneti aadressi millelt saame vaadata seda, mis me see aasta õpime ja õpetaja ütles, et see aitab meid siis, kui jääb midagi kodus teha.See aadress on   http://tpkinformaatika.pbworks.com.

Sellega lõpetan siis oma esimese blogi sissekande.